Riidest näomask! Millist teenindajat see varjab?

riidest näomask -

Riidest näomask! Millist teenindajat see varjab?

Me kõik teame neid. Me kõik peame nendega pea iga päev kokku puutuma. Aga kes nad sellised siiski on? Ja miks nad just sellised kipuvad olema? Vaatame nüüd lähemalt viite levinumat teenindajatüüpi, keda varjab riidest näomask ja seda mitte tähestiku, vaid täiesti meelevaldses järjekorras...

1. LOOBUNUD POHHUIST

Enamasti müüjannad. Isegi mask ei suuda varjata, et nad on ammuilma igasuguse eluisu minetanud. Nende kuivad ja vägisi empaatiat esile kutsuvad silmad on tühjemad kui riikikogu saal infotunni ajal. Masinlikud maneerid ja robotlikult tujutu tammumine reedavad, et elu pole neist pelgalt positiivsed emotsioonid välja pigistanud, vaid igasugused emotsioonid. Nad pole isegi tigedad enam. Neid polegi enam. Ei maksa võtta isiklikult, kui ta sulle „tere“, „head aega“, „aitäh“ jne ei ütle, ta ei kasuta neid sõnu enam oma pere liikmetegi peal. Ainuke positiivne asi selle tüübi puhul on see, et neil on savi, kas sul on mask ees või mitte. Ta ei pane tähele selliseid asju. Ta ei pane sindki tähele. Ta vaatab sinust mööda, aga sellegipoolest on tunda, et parem oleks, kui sind seal poleks.


2. JÄNES

Enamasti turvamehed. Isegi kumminui, walky-talky ja jässakad kolleegid ei anna talle piisavalt julgust, et oma põhitööd – maskikandmise kohustuse jälgimist efektiivselt praktiseerida. Kui mees märkab poes mõnda maskita tegelast, siis ta kas...

a) teeb kõik endast oleneva, et jätta muljet, et ta ei märka seda maskita tegelast.

b) paneb käed rinnale risti, vaatab vilistades maha või kassiiri rindu.

c) läheb taharuumi koristajaga aeglaselt liikuvast kellast rääkima.

Ta ei pelga viirust, vaid potentsiaalseid sõnelusi fanaatilisemate maskivastastega. Selle tegelase kohutavaim õudusunenägu ei kõnele maailmalõpust ega igavesest põrgust, vaid kirjeldab tööpäeva, mil Elvis Brauer tema poodi satub külastama. PS! Selliseid on väga vähe järgi jäänud. Ilmselt on jäneseid koondatud või ületab töötuksjäämise hirm maskivastaste hirmu.


3. KASTREERITUD HAAREMI VALVUR

Valdav enamus teenindavast personalist. Neid kuuleb tihti ütlemas – „käsk on vanem kui meie“ või „korraldused on selleks, et neid täita“ või hoopis „mis mina teha saan? ma olen kõigest üks imepisike mutrike siin suures süsteemis“. Nii ongi nad loobunud iseseisvast mõttetööst ning viivad leebe leplikkusega läbi kõik korraldused, mis memodega iganädalaselt laiali saadetakse. Vahel tunduvad mõned neist päris jaburad, aga mis mina teha saan, ma olen kõigest... ... ... Osad neist saavad aru küll, et peale surutud korraldused on pehmelt öeldes ebaloogilised, kuid töö-kaotamise-hirmus tehakse otsused siiski süsteemi heaks – enda kasuks. Kuigi kastraadid on südames dissidentidega tihti ühte meelt, suhtuvad nad viimastesse kriitiliselt, sest nende aktiivsus paigutab passiivsed eunuhhid halba valgusse. Ise ei julge, teistel ka ei lase. Kannatame koos vagusi, küll see kõik läheb peagi üle. Ühesõnaga – kui sul maski ees pole, siis sa nendelt toodet/teenust ei saa!4. KAPIS MASKIVASTANE

Haruldane liik, mis on väljasuremise äärel tänu teiste kiskjate ülekaalule. Suitsupausi ajal noogutab kastraatidega kaasa, paneb väidetavalt õla alla, tegelikult on süstimata maskivastane. Kui kolleege silmapiiril pole, siis laseb kliendi kassast maskita läbi.


5. ISEHAKANUD OBERFÜHRER

Küsimusele: „kui leiutataks ajamasin ja saaksid rännata tagasi minevikku, siis mis perioodil maailmajaloos sooviksid sa kõige rohkem elada?“ vastaks see tüüp: „nüüd ja praegu, ikka siin koroona- ja maskiajastul!“ Jepp, Oberführer ei hakkaks ajamasinasse ronimagi, sest tänapäev on tema hiilgeaeg, ainuke periood igikestvas seniilsuste evolutsioonis, kus temal kui teenindajal on gestaapolik käskijaroll ning tugev korrakaitsjate katus.

Koolis istusid need tegelased esipingis või õpetaja süles, vahetunni veetsid õppealajuhi kabinetis huvialajuhi seltsis (pakkudes prouale välja sotsiopaatilisi lahendusi, kuidas vahetunnis eakaaslaste lennukust pärssida ja üldise korra laitmatut täitmist organiseerida). Lasteaias ei kuritarvitanud teda pedofiilist koristajaonu, vaid noorema rühma tüdrukud, kes süsteemisoosijat kaebamise eest kehaliselt karistasid.

Füüsiliselt on isehakanud oberführerid täiesti tavalised inimesed, kui selgroog välja arvata, seda kehaosa röntgenpilt nende puhul ei tuvasta. Juhul, kui kõik äkki muutuks ning üleöö hakataks hoopis maskikandmise eest trahve tegema, siis homsest ajaks fanaatiline korravalvur juba maskikandjaid piitsaga taga.

Isehakanud süsteemi brigadirid on peamine põhjus, miks Nõukogude Liit nii pikalt kesta sai. Kuidas neid poes ära tunda? Neil on ebatavaliselt uhke ja energiline samm (liuglevad lettide vahel kui kalad vees), oks on laiem kui Eesti rahvustammel, ta räägib valjul häälel, erinevalt jänesest ta lausa otsib maski-mitte-kandvaid inimesi ja on õnnelik kui mõne leiab, ta näeb saja meetri pealt ära kui kliendil pole mask nina peal ja reageerib sellele häälekalt. Ta ei müü enne kui klient pole maski „korralikult ette pannud“.


Olenemata sellest, millise tüübi otsa satud, on täna toidupoest ilma maskita keeruline kaupa kätte saada. Kui oled üks sadadest tuhandetest eestlastest, keda need jaburad piirangud on ära tüüdanud, siis pane protestimärgiks ette vastava sõnumiga mask, mille leiad SIIT.


Leave a comment