3 sammu kuidas teha sotsiaalmeedia postituste plaani

Kuidas teha sotsiaalmeedia postituste plaani

Kui sa tahad, et sinu ettevõtte sotsiaalmeedia toimiks ja aitaks sul päriselt eesmärke saavutada, siis pead oma sisu ette planeerima, mitte jääma häid ideid ootama, sest

Eesmärk ilma plaanita on lihtsalt SOOV.

Selles artiklis räägin, kuidas saad mõningate lihtsate võtetega panna kokku sotsiaalmeedia postituste plaani, mis sinu sihtgruppi kõnetab ning sul eesmärkideni aitab jõuda.

 

Enne, kui alustad sotsiaalmeedia postituste plaani tegemist, on oluline mõista, kuidas sotsiaalmeedia töötab.

Inimesed kasutavad sotsiaalmeediat oma sõprade, pereliikmete ja erinevate kogukondadega suhtlemiseks. Ettevõtete jaoks on erinevad sotsiaalmeedia platvormid aga võimalus, kus oma tooteid ja teenuseid turundada ja reklaamida ning tarbija käitumisharjumusi jälgida.  

Sotsmeedia kaudu saad:

  • Tugevdada suhet jälgijatega
  • Kasvatada oma brändi vastu usaldust
  • Kasvatada oma brändi tuntust
  • Juhatada jälgijaid oma müügitsüklisse

 

Varasemalt oli sotsiaalmeedia puhul oluline JÄLGIJATE ARV. Täna see enam nii ei ole, sest sotsiaalmeedia algoritmid ei näita sinu loodud ja avaldatud sisu kõikidele jälgijatele, vaid ainult väikesele osale sellest.

Oletame et postitad Facebooki. Sa arvad, et postitus ilmub automaatselt nüüd kõikide sinu jälgijate seinale, aga tegelikult Facebook kontrollib, kas ja millises järjekorras sinu postitused neile kuvatakse. Põhimõtteliselt hindab FB igat sinu postitust ja näitab neid mittekronoloogilises ja jälgijate jaoks huvipakkuvas järjekorras. Mida rohkem oled oma sisu enne avaldamist läbi mõelnud, seda rohkem tahavad jälgijad sellest osa saada - vaadata, jagada, kommenteerida, klikkida jne. Ja mida rohkem jälgijad sinu sisule reageerivad, seda rohkem Facebook sinu avaldud sisu ka sinu jälgijatega sarnastele inimestele hakkab soovitama.

 

Seega, kuidas teha sotsiaalmeedia postituste plaani?

#1 Pane kirja üldised- ja spetsiifilised eesmärgid

Üldine eesmärk võib olla brändi tuntuse kasvatamine. Samas spetsiifiline eesmärk võib olla soov hakata regulaarselt postitama ning panna kindel % jälgijaid postitustele kaasa elama.

Kirjuta välja VÄGA SELGED eesmärgid, sest

kui sa mitte midagi ei sihi, siis tabad tühjust igakord naelapea pihta. 

 

#2 Kellele tahad oma tooteid ja teenuseid müüa?

Ole täielikult teadlik, kellele hakkad oma sõnumeid suunama. Kes on need inimesed, keda tahad oma toodete/teenuste kaudu aidata? Milline on nende olukord enne sinu toote/teenuse kasutamist ja kuidas nende elu muutub peale sinu toote/teenuse kasutamist. Sihtgurpi tundmine aitab sul alati õigeid postitusi avaldada.

 

#3 Vali teemad, mis aitavad sinu sihtgrupil paremaks saada või aitavad neil midagi muuta. 

Õiged teemad võivad olla sellised, kus:

  • Vastad oma klientide kõige sagedamini esitatud küsimustele – näiteks sellistele, mis sinu meelest tunduvad iseenesest mõistetavad või isegi pisut tobedad, aga mille vastu ikka ja jälle huvi tuntakse.
  • Õpetad oma sihtgrupile nende jaoks midagi olulist.
  • Võrdled sinu pakutud tooteid/teenuseid turul olevate sarnaste toodete/teenustega ja tood välja nende erinevused.  
  • Pakuvad sihtgrupile meelelahutust. Sel moel saad näidata oma brändi iseloomu ja tuua välja väärtushinnangud.

Ole fokusseeritud kvaliteetse sisu loomisele. Ära mõtle ise teemasid välja, vaid kasuta ainult sellist sisu, mis sinu sihtgruppi huvitab ja millest nemad oma igapäeva elu jaoks kasu saavad.

Mida paremini oma sihtgruppi tunned, seda rohkem põnevat sisu saad oma postitustesse panna.

Postituste suhe peaks olema 80% väärtuslik ja meelelahutuslik.

20% avaldatud sisust võivad olla müügipakkumised.

Alustava konto avaldatava sisu suhe peaks olema 95%:5%.

 

Anna meile kommentaaris märku, milline oli sinu lemmik nõuanne ja EDU sotsiaalmeediasse postitamise plaani koostamisel! ☺

 

Järgmise korrani!

-Marlén BRANDFLIXist

Back to blog

Leave a comment