Kuidas muuta sotsiaalmeedia turundus lihtsaks

Kuidas muuta sotsiaalmeedia turundus lihtsaks

Oleme korduvalt puudutanud tõsiasja, et kui tahad olla oma valdkonnas tõsiseltvõetav, teiste seast silma paista ja sotsiaalmeediat täielikult ära kasutada, pead postitama iga päev. Need ettevõtjad, kes selle eesmärgiks võtavad, saavad aga üsna ruttu aru, et see on palju suurem väljakutse, kui algul arvata võis. Järjepidevus on paras katsumus, millega paljud hakkama ei saa.

Teine probleem, mis üsna pea pead tõstab, on ideede puudus. Kuigi vähesed, saavad osad ettevõtjad küll igapäevase postitamisega hakkama, aga näevad üsna pea, et nende poolt loodav sisu ei anna tulemusi. Lihtsalt mingi poolpiduse seinamaalingu tegemine selleks, et linnuke kirja saada on veel hullem, kui harva postitamine. Mis siis ette võtta, et postitamine oleks järjepidev ja sisu kvaliteetne ning jälgijale kasu toov? Miks mitte ka lihtne, või veel parem - lõbus?

Usun, et variante oma sotsiaalmeedia seina elamapanemiseks on kümneid, võib-olla isegi sadu, aga ma räägin täna, kuidas me seda Brandflixis teeme :)

1. TEE PAAN

Ja tee see hästi konkreetne - suusõnalisest kokkuleppest ei piisa. Kalendermärkmikusse käsitsi tehtud tabelikesest ka mitte. Kuskil peab olema konkreetne tabel, mida kõik saavad hommikul või eelneval õhtul vaadata, et oleks selge, kes konkreetsel päeval postitama peab. Postitamine ei pea olema alati ühe konkreetse inimese ülesanne. Kuigi enamasti kipub see nii olema, võib-olla sellepärast tihti sein tühjaks jääbki - üks inimene ei suuda pikalt järjepidev olla. Kaks või rohkem pead on oluliselt parem, sest nii on su seinal ka erinevad stiilid ja lähenemised. Su sein on mitmekülgsem. Plaan võiks olla vähemalt kuu aega ette tehtud, kvartal on veel parem.

2. JÄLGI, ET POSTITUSTE PLAAN OLEKS ETTEVÕTTE TEGEVUSEGA KOOSKÕLAS

Kui paned tabelisse ainult nime, kes see, või teine päev postituse eest vastutab, siis hakkab jällegi kannatama kvaliteet, sest sisu muutub kaootiliseks, ega teeni üldiseid eesmärke, seega...

Selgita kuu või kvartali alguses välja, millised on eesseisva perioodi suurimad eesmärgid/projektid, millega lagedale tulete. Pane vastavasisulised postitused konkreetsetele kuupäevadele neid projekte toetama. Jälgi, et postituste vormid - blogid, videod, tekstpostitused, mängud jne ilmuksid stabiilse intervalliga, nii on sein vaheldusrikas ja suurema fännid teavad, mida millisel päeval oodata. Kui blogi fännid on harjunud üle nädala neljapäeval oma artikli saama, siis ära vea neid alt pannes harjumuspärasele päevale hoopis nunnu haigutava kassi pildi vms.

Nii lihtne see Brandflixi puhul ongi - meil on postitused ära jaotatud, on konkreetne intervall, sisu toetab meie projekte ning kõik toimib väga hästi :) Soovitan teilgi proovida.

Kui oled ühemehefirma, kellel on milon muud muret peale sotsiaalmeedia seina, või su kolleegid pole sisuloomise peale meistrid, siis soovitan sulle meie 26. oktoobril ilmuvat Sotsiaalmeediasse Postitamise Piiblit, mis oma 761. postituse ideega vabastab sind nendest muredest igaveseks ;-)

vaata lähemalt SIIT


Avalda arvamust