4 NIPPI KUIDAS SOTSIAALMEEDIA SISUGA KONKURENTIDEST ERISTUDA

Sotsiaalmeedia -

4 NIPPI KUIDAS SOTSIAALMEEDIA SISUGA KONKURENTIDEST ERISTUDA

Kas tahad teada, kuidas oma sotsiaalmeedia sisu konkurentide seast silmapaistvamaks muuta?

Paljud väike-ettevõtjad otsustavad sotsiaalmeediasse postitamisel panna rõhu oma toodetest või teenustest rääkimisele. Sageli arvatakse ekslikult, et need ongi ainsad ja vajalikud teemad, millest rääkida tuleb.

Oletame, et tegemist on käsitööehete brändiga, kes postitab oma sotsiaalmeediasse ehtepilte ja teeb aeg ajalt kampaaniaid ning eripakkumisi…

Aga…

Kas see teeb ettevõtte teistest ehtebrändidest kuidagi erilisemaks, kes samuti ehetest räägivad ja ehtepilte postitavad?

Ilmselt mitte.

Mõnikord on vaja sügavamale kaevuda ja teha oma sotsiaalmeedia seinal midagi kasvõi NATUKENE teisiti, et konkurentide seast silma paista.

Tere, mina olen Marleń, BRANDFLIXi turundusstrateeg! 👋

Allpool toon välja 4 nippi, kuidas seda lihtsa vaevaga teha saad.

 

#1 Tee sotsiaalmeedia postitus teemal, mis sinu sihtgruppi huvitab.

Inimesed on täna vägagi teadlikud, et neid igal võimalikul hetkel reklaamidega pommitada tahetakse. Seepärast on nad reklaamide suhtes pimedaks muutunud. Sotsiaalmeedia seinad mattuvad pidevalt uueneva postituste koorma alla ja inimesed muudkui skrollivad ja skrollivad….

…kuni neile hüppab ette sinu postitus, mis neid kõnetab.

Oletame, et tegemist on kingamüüjaga, kes otsustas seekord avaldada postituse pealkirjaga “X põhjust, miks uhiuusi kingi kandes kannad hõõruma hakkavad.”

Põmmm…💥💥💥

Inimesed, kes sellises olukorras on varem olnud ja kes järgmine kord tahaksid seda ebameeldivust vältida, peatavad nüüd suure tõenäosusega skrollimise, kui nad enda jaoks huvitavat postitust näevad.

Michael Leander ütleb selle kohta kenasti:

“Austa oma publikut ja pööra tähelepanu nende pidevalt muutuvatele vajadustele.!

Avaldades postitusi, kus sead esikohale sihtgrupi, mitte oma toote või teenuse, võib tekitada olukorra, kus sinu postitus isegi läbi loetakse.

Hurraa!🥳

Kui saadud info aitab neil oma elu kuidagi paremaks muuta, siis on positus õnnestunud.

Mida rohkem sihtgrupi jaoks huvitatvat sisu pakud, seda paremini tugevdad oma brändi ja kasvatad võimalust, et klient konkurentide hulgast sinu kasuks otsustab.

 

#2 Näita sihtgrupile enne ja pärast tulemust.

Inimesed ei osta tooteid ega teenuseid. Inimesed valivad tooted ja teenused selle järgi, mis aitavad neil paremaks saada või aitavad neil midagi muuta. Sinu toodetel või teenustel on see omadus olemas. Too see julgelt välja. Näita oma postitustes välja muutust, mida inimesed sinu toodete/teenuste puhul kogeda saavad. 

 

#3 Too postituses välja oma brändi eripära.                 

Seda saad teha, kui otsid oma valdkonna kohta statistikat. Uuri välja, kui palju on turul sinuga sarnaseid tooteid või teenuseid pakkuvaid ettevõtteid ja räägi jälgijatele sellest, mis sind nendega võrreldes eriliseks teeb. Täna, rohkem kui kunagi varem, on tähtis, et sul oleks sõnum, millega saad välja paista.

 

#4 Tee postitusi sellest, mille vastu tõelist kirge tunned.

Ära kopeeri oma konkurentide sisu. Võtame näitena jällegi ehtebrändi. Kui teised ehtemüüjad räägivad postitustes sellest, kuidas neid tootevaliku puhul on inspireerinud "modernne naiselikkus", siis sina mine samm sügavamale. Sa võid rääkida lugu, kuidas leidsid tee ehtemaailma ja mis ajendas sind ehete müümisega tegelema. Olen kindel, et selle taga on mõni isiklik lugu, mida ükski teine ehtemüüja ka parema tahtmise juures kopeerida ei saa. Sinu unikaalne lugu eristab sind konkurentidest.

 

Ükskõik kas otsustad teha positusi video vahendusel või tekstpostituse näol, isiklikud lood lähevad inimestele hinge ja eristavad sind teistest teenusepakkujatest.

Me soovitame igapäevaseks turundamise lihtsustamiseks võtta kasutusele Sotsiaalmeediasse postitamise piibli, mis sisaldab hulgaliselt erinevaid postitamise ideid ning õpetab valima alati õigeid teemasid. Vabaned postitamise murest igaveseks, samal ajal tugevdad brändi ja paistad konkurentide seast selgelt välja!

 

Edukat postitamist!


Avalda arvamust